Wojciech Włodarczyk na szkoleniu Polowych Drużyn Sokoła

Naczelnik naszego gniazda PTG Sokół – Niepołomice, Wojciech Włodarczyk, wziął udział w pierwszym kursie dowódców Polowych Drużyn Sokoła FALCON! To potwierdzenie wysokich kwalifikacji i ambicji naszego druha.

Przez trzy dni w Zaklikowowie w województwie Podkarpackim szkolił się wraz z druhami z różnych zakątków Polski, aby stać się wykwalifikowanym dowódcą drużyny!

Szkolenie specjalistyczne dotyczyło podstaw formowania pododdziału, roli dowódcy drużyny w strukturach PDS, postaw, jakie winien prezentować dowódca, zasad wychowania młodzieży w duchu katolickim i patriotycznym oraz kwestii związanych z planowaniem zgrupowań.

Nie zabrakło też zajęć praktycznych, podczas których kursanci uczyli się zasad prowadzenia zgrupowań taktycznych i działania drużyny w terenie otwartym. A ćwiczenia odbywały się nie tylko za dnia, ale i nocą, w trakcie wymarszu w lasy łysakowskie.

Na końcu szkolenia kursanci ćwiczyli składanie i rozkładanie karabinka AK, tamowanie krwotoków czy zakładanie maski gazowej na czas.

Po egzaminie odbył się uroczysty apel kończący zgrupowanie, podczas którego Komendant Główny Polowych Drużyn Sokoła, druh drużynowy Adam Burdzy, podziękował za udział w szkoleniu oraz wręczył pamiątkowe dyplomy.

Ostatnim etapem zwieńczającym kurs było strzelanie z różnych typów broni na strzelnicy w Urzędowie.

PODZIEL SIĘ:

Może cię też zainteresować: