Szkolenie z podstaw strzelectwa i pierwszej pomocy

Dziś w budynku PTG Sokół Niepołomice odbyło się ciekawe szkolenie z zakresu obchodzenia się z bronią oraz udzielania pierwszej pomocy. 

To ważne umiejętności, których dawniej uczono w szkołach. Dziś, gdy sytuacja w świecie stała się niepewna, organizacje takie jak Sokół biorą na siebie ciężar edukacji również w tym zakresie. 

I nie chodzi tu o ‚wywoływanie wilka z lasu’, ale o naukę podstawowych zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią. Celem takich szkoleń nie jest przygotowanie wojskowe, a wpojenie podstawowych zasad jak zabezpieczyć pistolet lub karabin i jak obchodzić się z amunicją na wypadek, gdyby – w sytuacji kryzysowej – taki sprzęt trafił w nasze ręce. 

Na początku uczestnicy szkolenia wysłuchali interesujących wykładów oraz poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią i strzelaniu z niej. Poznali podstawowe rodzaje amunicji, a także konstrukcje karabinków AK-47 oraz jego zmodernizowanej, produkowanej w Polsce, wersji o nazwie wz. 88 Tantal.

Podczas zajęć każdy chętny miał możliwość rozłożenia i złożenia karabinków oraz przećwiczenia optymalnych pozycji strzeleckich. 

Druga część zajęć dotyczyła zasad udzielania pierwszej pomocy, resuscytacji oraz opatrywania ran i tamowania krwotoków.

Zajęcia poprowadzili doświadczeni instruktorzy, a jego organizacja była możliwa dzięki współpracy ze Związkiem Towarzystw Gimnastycznych Sokół w Polsce. Wykorzystywany podczas zajęć sprzęt był w pełni bezpieczny i specjalnie przygotowany na potrzeby edukacyjne. 

PODZIEL SIĘ:

Może cię też zainteresować: