Wakacje z PTG Sokół

W czasie wakacji w niepołomickim sokole równocześnie trwały dwa projekty bezpłatnych zajęć taniec i gimnastyka + zajęcia profilaktyczne oraz boks i samoobrona + kurs zmian nawyków żywieniowych. Z obu projektów skorzystało ponad 50 dzieci z Miasta i Gminy Niepołomice, a wszystko dzięki środkom z budżetu profilaktyki uzależnień.

Projekty składały się z dwóch działań: aktywność fizyczna oraz wiedza profilaktyczna. Wielokrotnie udowodniono, że sport ma korzystny wpływ na rozwój psychosomatyczny człowieka, dlatego pierwszym zadaniem był trening taneczny z elementami gimnastyki, a w drugim projekcie boks i samoobrona. Drugim etapem zadania były programy profilaktyczne mające na celu wzmocnienie relacji rówieśniczych oraz zdobycie wartościowej wiedzy potrzebnej do prowadzenia zdrowego stylu życia.

Zajęcia czysto sportowe realizowane były w oparciu o znajomość podstawowej wiedzy fizjologicznej, nie tylko wiedzy o prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, ale również o sposobach przywracania właściwego działania, gdy zostanie ono zaburzone. Nasze zadanie profilaktyczne było tworzone w oparciu o możliwie jak najbardziej aktualną wiedzę psychologiczną. Struktura zajęć była elastyczna, co oznacza, że byliśmy w stanie każdorazowo dostosować się do specyfiki danej grupy. Do istniejących programów dołączyliśmy nowe, autorskie propozycje, by móc jak najpełniej realizować potrzeby młodego pokolenia w zakresie nowoczesnej i skutecznej profilaktyki społecznej. Warsztaty zmian nawyków żywieniowych obejmował 6 lekcji, atrakcyjne warsztaty zachęcające do tworzenia zdrowych posiłków, oraz wspólny trening.

  1. Białko i jego rola w utrzymaniu zdrowia całego ciała. Węglowodany i indeks glikemiczny. Jak posługiwać się nimi w codziennym życiu?
  2. Idziemy na zakupy. Zdrowie na całe życie.
  3. Zdrowie serca = zdrowe tłuszcze na talerzu.
  4. Dlaczego diety nie działają?  Aktywność fizyczna i odżywianie dla większego poziomu energii.
  5. Jedzenie poza domem – praktyczny przewodnik. Jak skutecznie rozkręcić swój metabolizm ?
  6. Znaczenia prawidłowego śniadania w codziennym życiu. Jak wzmacniać swój układ odpornościowy?

Podczas wakacji mieliśmy też przyjemność przeprowadzić bezpłatne zajęcia w sokole dla dzieci z polskich rodzin z rejonu trockiego na Litwie i z Samboru w Ukrainie, które przybywały na wakacjach w Niepołomicach. Przeprowadziliśmy dla nich zajęcia zdrowego odżywiania, profilaktyki oraz samoobrony.

Na ten moment trwa nabór na bezpłatne zajęcia Kung-fu dla dzieci i młodzieży do 18r oku życia. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą zajęć oraz obserwowania naszych mediów społecznościowych.

tel.: 784-327-925
email: biuro@ptgsokol.pl
https://ptgsokol.pl/

Wojciech Włodarczyk

PODZIEL SIĘ:

Może cię też zainteresować: