Zakończenie roku w Sekcji Tańca i Gimnastyki Artystycznej

23 czerwca sezon zakończyła Sekcja Tańca i Gimnastyki Artystycznej działająca przy PTG Sokół Niepołomice. Była to dobra okazja do podsumowań mijającego roku szkolnego.

Zakończenie sezonu do coroczny zwyczaj. Dla Moniki Zender, trenerki, choreografki, a przede wszystkim dobrej duszy sekcji, to już 30. podsumowanie w jej pracy w niepołomickim Sokole.

Przyznała, że ostatnie dwa lata nie były łatwe. Przerwy związane z pandemią zniechęciły część ćwiczących do kontynuowania przygody z gimnastyką.

Jednak w zajęciach wciąż uczestniczy niemal 40 dziewczynek, które przygotowały aż 17 pokazów. To wyczyn, który pani Monika nazwała ‚prawdziwym bohaterstwem’.

W nagrodę za wytrwałość dziewczynki otrzymały – oprócz pamiątkowych dyplomów – również prezenty ufundowane przez Sokół: plecaki, pluszaki oraz donice na kwiaty.

Stanisław Kracik, prezes PTG Sokół w Niepołomicach wspominał, że gdy poprzednio przestawał być prezesem, większość dziewczynek dziś trenujących pod okiem pani Moniki nie było jeszcze na świecie. Zapowiedział też ciekawy artystycznie wrzesień, który upłynie pod znakiem obchodów 120-lecia Sokoła oraz – być może – występu przed gośćmi z Japonii.

Obecny podczas spotkania sekretarz PTG Sokół, Włodzimierz Andrzej Pięta, prywatnie ojciec jednej z najlepszych gimnastyczek w historii sekcji, zachęcił uczestniczki zajęć do dalszych treningów. Przyznał, że na własne oczy widział jak gimnastyka artystyczna pozytywnie wpływa na rozwój dziecka.

Bo gimnastyka wyposaża dzieci w umiejętności pozwalające lepiej radzić sobie z wyzwaniami w życiu. Pokazuje, że zaangażowanie, ciężka praca i poświęcenie mogą się opłacić. A co najważniejsze: uczestnictwo w zajęciach gimnastycznych to dobra zabawa i okazja do prezentacji swoich umiejętności przed publicznością.

Nowy sezon rusza tuż po wakacjach! Zapisz swoje dziecko wspierając jego prawidłowy rozwój, a samemu poczuj dumę z podziwiania pociechy podczas występów na scenie!

PODZIEL SIĘ:

Może cię też zainteresować: